znak Dobříš Rehabilitační centrum Dobříš zámek Dobříškontakt:

Mgr. Žaneta Stiborová
Na Zlaté stezce 1055
Dobříš

na mapě: Google

telefon:
+420 739 352 244

e-mail:
info@rcdobris.cz
Rehabilitace - Fyzioterapie

Nestátní zdravotnické zařízení pro děti a dospělé

.:naše služby = záruka kvality:.

Co je to kineziologický rozbor

Soubor vyšetřovacích metod, které vedou ke stanovení "fyzioterapeutické diagnózy" a následně ke stanovení individuálního terapeutického plánu. 

Na základě odebrané anamnézy provedeme vyšetření:

  • aspekcí (pohledem),
  • palpací (pohmatem),
  • aktivních a pasivních pohybů,
  • pohybu proti odporu,
  • kloubní vůle,
  • stavu měkkých tkání,
  • svalových dysbalancí,
  • pohybových stereotypů,
  • hypermobility,
  • popř. vyšetření orientační neurologické.

Jemné mobilizační techniky

Pomocí jemné mobilizační techniky a ověřených speciálních cviků dokážeme uvolnit kloubní pouzdra, vaziva a důkladně protáhnout vaše svaly. Není bez zajímavosti, že při těchto aktivitách vás budeme učit i technice správného dýchání. Cvičení probíhá nenásilnou formou při plném respektování vašeho aktuálního zdravotního stavu a pohybovými možnostmi. Na závěr této techniky se pracuje s akupresurními body v oblasti hlavy. Tyto techniky však nelze použít, pokud je klient v akutním stavu.

V případě tzv. zmrzlého ramene a tzv. tenisového lokte jde o techniku využívanou při chronickém onemocnění ramene a lokte. V těchto případech se jedná se o uvolnění zádového svalstva, krku, ramenního pletence, lokte, zápěstí a prstů, popřípadě zmobilizování laterálního okraje klíčku. Tato technika se však nikdy neužívá, pokud je klient v akutním stavu.

Terapie dle Mojžíšové

Cvičební sestava podle Ludmily Mojžíšové je výjimečná. Spojuje v sobě jednoduchost cviků, časovou a prostorovou nenáročnost a vysokou účinnost. Obecně se tato metoda vryla do podvědomí lidí jako cesta k možnému otěhotnění u párů, které mají s početím dítěte problém.

Podstata metody spočívá v reflexním ovlivnění bederní páteře, křížové kosti, kostrče, pánve, svalů pánevního dna a jejich vzájemné polohy.

Prostřednictvím nervového systému se tímto ovlivňují ženské pohlavní orgány (zlepšení cévního zásobení, zkvalitnění svalové a pojivové tkáně).

Mimo nesporných úspěchů při léčbě funkční sterility vykazuje tato metoda efekt i při ovlivnění bolestivé menstruace, při nedokonalém vývoji dělohy, při řešení bolestivých stavů pohybového aparátu, skolióz, vadném držení těla.

Tento postup nemůže ženu v žádném případě poškodit a je možné ji zavést jako metodu první volby při léčbě neplodnosti. Vlastní terapii předchází podrobné vyšetření.

Cvičení dle McKenzie

Při využití této metody pacient cvičí v rámci terapie obvykle pouze jeden cvik, několikrát za den a dodržuje pokyny, které se týkají běžných denních aktivit. Důležitý je aktivní přístup pacienta.

Vojtova reflexní terapie – metoda reflexní lokomoce

Metoda využívá poznatku, že pohyb se děje v pohybových vzorech, které jsou vrozené.Vojtova metoda tyto pohybové vzory provokuje z určité polohy těla drážděním určitých spoušťových zón. Princip reflexní lokomoce může při včasné aplikaci zabránit patologickému motorickému a eventuelně i mentálnímu vývoji. Prvky této metody se využívají  při léčbě vertebrogenních obtíží a po úrazech.

Co je to manuální lymfodrenáž?


Jde o soustavu speciálních hmatů o určitém tlaku, které odvádí z tkání zmnožený tkáňový mok a navrací jej do krevního řečiště. Tím pomáhá odstraňovat lymfatický otok. Kdy je vhodné objednat se na lymfodrenáž?

1) Při objevených otocích lymfatického původu
2) Po operaci hned po odstranění stehů ( po operaci varixů, odstranění prsu)
3) Po liposukci
4) Při hubnutí a celulitidě
5) Pro posilnění celkové imunity a zlepšení hojení ran
6) Pro detoxikaci organismu
7) Pro relaxaci
8) Ženy nad 35 let jako prevence otoků

Co můžeme lymfodrenovat?
1) Obličej a vlasovou část hlavy
2) Krk
3) Hruď
4) Horní končetiny a prsty
5) Břicho
6) Záda
7) Hýždě
8) Dolní končetiny a prstyprovozní doba:

dle domluvy


Zpět na hlavní stránkusponzoři:
Tele3
Monster.cz
Není na co čekat a rychle se objednat! ©zs2010